NApisz do nas

Kontakt
Wyślij wiadomośćZadzwoń
Bądźmy w kontakcie

Skontaktuj się z nami

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i współpracy z naszym zespołem. Dzięki bogatemu repertuarowi, jakim dysponujemy, możemy zaoferować wiele ciekawych i zróżnicowanych programów koncertowych.
Pozostajemy również otwarci na nowe propozycje, tak by stworzyć wymarzony przez Państwa program koncertu.

Najczęściej zadawane pytania
Czy wykonujecie muzykę polską?

Tak. Muzyka polska – od Chopina do współczesności – stanowi bardzo ważny element naszego repertuaru. Jesteśmy laureatami Konkursu Muzyki Polskiej, a na naszej debiutanckiej płycie znalazł się utwór krakowskiego kompozytora Artura
Malawskiego.

Czy wykonujecie muzykę współczesną?

Tak. Nasze studia w Kunstuniversität Graz,
ośrodku słynącym z zajmowania się muzyką najnowszą, poszerzają nasze horyzonty i umiejętności w tej materii. Chętnie podejmiemy się współpracy z kompozytorami jako wykonawcy lub muzycy sesyjni.

Czy gracie tylko w Trio?

Nie. Jesteśmy aktywnymi zawodowo muzykami, co oznacza mnogość aktywności poza Triem Legend: Agnieszka współtworzy z mężem, Krzysztofem Książkiem, wielokrotnie nagradzany Książek Piano Duo, Monika występuje w duecie z pianistą Piotrem Filkiem, znakomitym duecie wiolonczelowym z mężem Jakubem Gajownikiem, od czasu do czasu gra także w duecie z Krzysztofem, który będąc na co dzień muzykiem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia podejmuje się udziału w różnych formacjach kameralnych, m. in. w duecie z pianistą Eligiuszem Skoczylasem.

Czy istnieje możliwość wystąpienia z Wami na jednej scenie?
Tak. Jesteśmy otwarci na możliwości współpracy z instrumentalistami i wokalistami. Tworzymy własne aranżacje utworów oraz stale poszerzamy repertuar, głównie o kwartety i kwintety fortepianowe. To właśnie wspólne granie w kwintecie było podstawą do stworzenia Tria Legend.
Czy zapowiadacie własne występy?
Tak. Interakcja słowna z publicznością zmniejsza w naszej ocenie dystans między wykonawcami a odbiorcami, pomaga zaangażować publiczność i ułatwia zrozumienie wykonywanej muzyki. Starannie przygotowane zapowiedzi są zawsze doceniane przez naszą widownię.
Czy prowadzicie koncerty edukacyjne?

Tak. Nasz szeroki repertuar pozwala na wybranie pozycji, które pokażą np. przemianę gatunku tria fortepianowego na przestrzeni wieków. Więcej informacji na temat repertuaru znajduje się tutaj – repertuar

Czy występujecie za granicą?

Tak. Jesteśmy bardzo zainteresowani propagowaniem muzyki polskiej poza granicami naszego kraju. W lipcu występujemy na koncercie w Grazu (Austria), w sierpniu w Wengen (Szwajcaria), a w październiku na festiwalu u Bazylei, gdzie oprócz arcydzieł Schuberta wykonamy muzykę polską.

W jakim języku można z nami rozmawiać?
Mówimy po angielsku, niemiecku i francusku, co ułatwia komunikację w przypadku organizacji zagranicznych wydarzeń koncertowych. Potrafimy również poprowadzić zapowiedzi koncertowe w wymienionych językach.