Biogram

Trio Legend to jedyny zespół z Polski, który zwyciężył w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa w Pörtschach (2019). To także laureaci XVII Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku (2018, II nagroda), II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie (2021, wyróżnienie) oraz Martha Debelli Stiftung Wettbewerb w Grazu (2022, I nagroda). Zespół założony został w 2017 roku przez Monikę Krasicką-Gajownik, Agnieszkę Zahaczewską-Książek oraz Krzysztofa Katanę.

Przeczytaj więcej

Pokłosie sukcesów konkursowych to m.in. stypendium Guarneri Trio Prague umożliwiające udział w kursach mistrzowskich w Wengen w Szwajcarii oraz w Schlitz w Niemczech. W czasie pandemii Trio zrealizowało koncerty online w ramach projektów  Polish Music Experience, Partnerstwo dla  Muzyki 2.0 oraz ÖHome Kunstuniversität Graz, a także podczas XXX Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych. Zespół koncertuje w kraju i za granicą (m. in. Szwajcaria, Dania).

W 2023 roku Trio ukończyło studia w Kunstuniversität Graz w klasie kameralistyki prof. Chia Chou. Zespół ma zaszczyt wymieniać znakomitości świata muzyki kameralnej jako swoich mistrzów i nauczycieli. Są wśród nich Ida Bieler, François Dumont, Stephan Goerner, Marek Jerie, Josef Kluson, Ivan Klansky, Urlich Koella, Charles Richard-Hamelin, Maria Szwajger-Kułakowska, Wiesław Kwaśny, Kaja Danczowska.

W 2022 roku dzięki programowi stypendialnemu Młoda Polska Trio Legend wydało swoją debiutancką płytę z dziełami Artura Malawskiego i Dymitra Szostakowicza.

Dzięki muzycznej wszechstronności oraz pasji artystów, oferta koncertowa Tria Legend jest różnorodna i urozmaicona. Repertuar zespołu składa się z muzyki różnych epok, zarówno polskiej, jak i zagranicznej.

Kim jesteśmy?

Członkowie Trio Legend

Trio legend Agnieszka

fortepian

Krzysztof Trio Legend

skrzypce

Monika triolegend

wiolonczela