Biogram

Trio Legend to jedyny zespół z Polski, który zwyciężył w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa w Pörtschach (2019). Członkowie zespołu są absolwentami Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach.  Zdobyli laury na XVII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku i Turnieju Mistrzów w Bydgoszczy (2018). W 2021 r. zespół uzyskał wyróżnienie na II Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie.

Przeczytaj więcej

Pokłosie sukcesów to stypendium Guarneri Trio Prague umożliwiające udział w kursach mistrzowskich w Wengen w Szwajcarii oraz w Schlitz w Niemczech. W czasie pandemii Trio zrealizowało koncerty online w ramach projektów  Polish Music Experience, Partnerstwo dla  Muzyki 2.0 oraz ÖHome Kunstuniversität Graz, a także podczas XXX Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych.

Zespół ma zaszczyt wymieniać znakomitości świata muzyki kameralnej jako swoich mistrzów i nauczycieli. Są wśród nich Ida Bieler, François Dumont, Stephan Goerner, Marek Jerie, Josef Kluson, Ivan Klansky, Urlich Koella, Charles Richard-Hamelin, Maria Szwajger – Kułakowska, Wiesław Kwaśny, Kaja Danczowska.

Trio studiuje obecnie w Kunstuniversität w Grazu w klasie kameralistyki prof. Chia Chou. Członkowie zespołu otrzymali stypendium z Programu Stypendialnego „Młoda Polska” na rok 2021 na nagranie i wydanie niniejszego albumu, będącego debiutancką płytą Tria Legend.

Dzięki muzycznej wszechstronności oraz pasji artystów, oferta koncertowa Tria Legend jest różnorodna i urozmaicona. Repertuar zespołu składa się z muzyki różnych epok, zarówno polskiej, jak i zagranicznej.

Kim jesteśmy?

Członkowie Trio Legend

Trio legend Agnieszka

fortepian

Krzysztof Trio Legend

skrzypce

Monika triolegend

wiolonczela